WiFi

ZłotaPolana - Atrakcje

Masa atrakcji, również dla dzieci - tylko na Złotej Polanie !

Przeżyj z nami niesamowity wypoczynek na łonie prawdziwej i dzikiej przyrody !
Takich cudownym miejsc jest już coraz mniej - przekonaj się i doświadcz obcowania z przyrodą. Cisza i spokój w bardzo komfortowych warunkach - to wszystko i o wiele więcej na Złotej Polanie.

Dla dzieci przygotowaliśmy ( w domu i ogrodzie ) :

- duży drewniany, piętrowy domek dla dzieci,
- basen 2 x 3 m,
- trampolina,
- huśtawki,
- piaskownica z zabawkami,
- bilard i piłkarzyki w domu !


Wypoczynek z dala od cywilizacji w bardzo komfortowych warunkach !

Nie wątpliwie największą atrakcją Złotej Polany jest jest położenie. Jest odseparowana od jakiejkolwiek cywilizacji, dlatego ludzie szukający prawdziwej ciszy i spokoju, będą czuć się u nas wyśmienicie. Dodatkowo wysoki komfort naszego domostwa zadowoli nawet najbardziej wymagającego wczasowicza.PUNKT WIDOKOWY

Zapraszamy wszystkich naszych Gości do zwiedzenia naszej nowej atrakcji - punktu widokowego, zlokalizowanego nad naszym domem w bazie FortASG na wysokości ponad 700 m.n.p.m. Z tego miejsca roztacza się niesamowity widok na Babią Górę i pobliską okolicę !
San EscoBAR

Prywatne centrum rozrywki na świeżym powietrzu ( za dopłatą ) - wielka altana wyposażona w projektor z ekranem 100 cali, sprzęt nagłaśniający oraz światła dyskotekowe, taras widokowy stylowy bar oraz miejsce na ognisko !

Grzyby

Można śmiało powiedziec, że lasy wokół Złotej Polany są obfite w różnego rodzaju grzyby. Zapraszamy na nie szczególnie późnym latem lub wczesną jesienią. Gwarantujemy obfite łowy!


http://www.zlotapolana.pl/zdjecia/galerie/g_1365326811.jpg


Papieski Groń, Leskowiec i schronisko "Pod Leskowcem"
.

Groń Jana Pawła II to jedyny szczyt górski na świecie, którego nazwa została nadana na cześć Karola Wojtyły - papieża Polaka. Karol Wojtyła wielokrotnie bywał na szczycie Jaworzyny i Leskowca, odwiedzał również schronisko. Wędrował tu już będąc jeszcze małym chłopcem, później jako uczeń, student, ksiądz, a nawet gdy był już biskupem nie zapominał o swej ulubionej górze.
W 1981 roku z inicjatywy działaczy Oddziału PTTK w Wadowicach, szczyt Jaworzyny uzyskał drugą nazwę - Groń Jana Pawła II. Zaczęła ona obowiązywać od 1982 roku, od obchodów 50 rocznicy istnienia schroniska. 31 grudnia 2003 roku nazwa ta została oficjalnie ogłoszona w Dzienniku Ustaw i obecnie jest to jedyna obowiązująca nazwa szczytu, na zboczach którego usytuowane jest schronisko.


Adres www do schroniska: http://www.leskowiec.pttk.plZe Złotej Polany bardzo blisko do szlaku prowadzącego na wyżej wymienione atrakcje. To raptem niecała 1 godzina spokojnego spaceru.


Chata Pustelnika

Nieopodal Złotej Polany , obok szczytu Królewizny, na polance oddalonej nieco od żółtego i zielonego szlaku turystycznego znajduje się dziwna budowla. Arka - jak nazywają ją miejscowi - stała się domem dla pewnego człowieka na ponad 20 lat. Mieszkaniec Libiąża po odniesionym w kopalni wypadku i uszczerbku na zdrowiu jakiego wówczas doznał, postanowił opuścić rodzinę i wyjechać w odludne miejsce. Wybrał polanę obok Królewizny. Tam zaczął budować dom przypominający wyglądem statek. Dom uniesiony w powietrzu, pozbawiony drzwi i posiadający tylko niewielkie okienko, przygotowany miał być na zbliżający się potop. Człowiek ten, bardzo uczynny i służący pomocą miejscowej ludności, głownie przy pracach polowych, otrzymywał w zamian różnego rodzaju sprzęty do wyposażenia i przede wszystkim blachy, którymi obijał swoją arkę. We wrześniu 1999 roku nagle zmarł. Pochowany został na cmentarzu w Wadowicach. Arka stoi do dziś i przypomina o swoim mieszkańcu...


 

PARK MINIATUR w Inwałdzie

 

Park Miniatur Świat Marzeń to niezwykłe miejsce, położone w województwie małopolskim w połowie drogi pomiędzy Andrychowem a Wadowicami, na powierzchni 75 tys. m2 . Park został otwarty w maju 2007r.

Podczas międzykontynetalnej podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk można podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. W ciągu zaledwie jednego dnia można stanąć pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka* czy koło Muru Chińskiego. Większość miniatur, których w Parku Miniatur Świat Marzeń jest ponad 50, wykonanych zostało w skali 1:25. Plac i Bazylika św. Piotra jest wykonana w skali 1:15, a kompleks wenecki* - Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Dzwonnica św. Marka - w skali 1:10.

Duży lunapark znajdujący się w Parku Miniatur Świat Marzeń ma atrakcyjną ofertę skierowaną zarówno dla dzieci, jak  i dorosłych.

Podczas długiej podróży dookoła świata można odpocząć na ławeczkach w urokliwych zakątkach parku, ciesząc się widokiem pięknego ogrodu i kolorowych kwiatów.

Międzykontynentalną podróż można zakończyć w Restauracji Bajkowy Zamek*, oferującą pyszne dania obiadowe, sałatki, desery, gofry, lody i aromatyczną kawę.

Adres www: www.parkminiatur.comWAROWNIA ŚREDNIOWIECZNA w Inwałdzie


W Inwałdzie na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, powstał gród średniowieczny, zajmujący teren 2,5 tys. m2. Przekraczając jego podwoje cofamy się do XV wieku. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca.


Adres www: www.warowniainwald.com


PARK DINOZAURÓW - DINOLANDIA w Inwałdzie


Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia mieści się w Inwałdzie, położonym pomiędzy Wadowicami i Andrychowem. Mieszka w nim ponad 50 różnej wielkości dinozaurów. Nie tylko one są mieszkańcami Parku Dinozaurów. Znajdują się w nim również pterozaury, ichtiozaury i wiele innych prehistorycznych stworzeń. Jest to jedyna w Europie kolekcja dinozaurów, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. W Dinolandii znajdują się również dwie ścieżki do minigolfa, pola do gry w pétanque, ściana wspinaczkowa oraz trasy zjazdów tyrolskich Crazy Tyrol. Najmłodsi goście mogą dodatkowo skorzystać z parku linowego dla dzieci, placu zabaw oraz - o ile starczy im odwagi - wejść do Jaskini Tajemnic. Na młodych odkrywców czeka na plaży ukryty szkielet pewnego dinozaura. Zapraszamy też do mieszczącej się w Dinolandii restauracji T.rextaurant i kilku innych punktów gastronomicznych oraz do odwiedzenia sklepiku z pamiątkami. W Dinolandii nie ma miejsca na nudę.

Adres www: www.dinolandia.plWyciągi narciarskie w okolicy:


Rzyki - "Czarny Groń"

Ski Centrum Czarny Groń to nowoczesny ośrodek narciarski posiadający 4 trasy o łącznej długości ponad 2 km. Trasy są dostosowane do każdych umiejętności narciarskich i mają różne stopnie trudności. Dzieciom i osobom początkującym proponujemy stok o minimalnym nachyleniu, tzw. oślą łączkę, narciarzom bardziej zaawansowanym trasy niebieskie i czerwone. Wszystkie są na bieżąco ratrakowane i naśnieżane. 

SKI Centrum CZARNY GROŃ obejmuje polanę Pracicy położonej na północnych stokach Łamanej Skały, ponad górną częścią doliny potoku Wieprzówka, dzięki wyciągom można dostać się z doliny aż na główny grzbiet Beskidu Małego, pomiędzy Łamaną Skałą a Potrójną.
Adres www:
www.czarnygron.pl

Zawoja - "Mosorny Groń"Adres www: www.mosornygron.pl lub www.zawoja-ski.pl


Harbutowice - "Szklana Góra Ski"

Szklana Góra Ski jest ośrodkiem przeznaczonym dla tych, którzy chcą się zrelaksować po pracy, przygotować do wyjazdy na urlop w wyższe góry i bardziej wymagające trasy lub po prostu spędzić aktywnie czas z rodziną.

Stok jest codziennie przygotowywany przez ratrak, oświetlony, a w zależności od potrzeb może być sztucznie naśnieżany. Przy wyciągu działa Szkoła Narciarska, wypożyczalnia, serwis, a nad bezpieczeństwem narciarzy czuwa Ratownik Medyczny. Zajmujemy się również organizacją zawodów narciarskich oraz różnego rodzaju zabaw na śniegu.

Adres www: www.szklanagora.pl